top of page

Kolton – ja nepieciešams apkures katls, kas ideāli strādās bez saimnieka līdzdalības!

Ja šobrīd meklējat piemērotu apkures katlu, visticamāk, jau esat pamanījis, ka Latvijā tiek piedāvāti ļoti daudz dažādu ražotāju apkures katli, un apjukt var ļoti viegli - īpaši, ja neesat profesionālis. Kā izvēlēties apkures katlu, lai tas nodrošinātu to, kas Jums nepieciešams – ekonomisku apkuri, ilgu kalpošanas mūžu, bez remontiem un citām problēmām un, protams, iekārtu, kuru ekspluatējot, gandrīz vispār nebūtu jāiegulda savs darbs, pieredzē dalās apkures katlu montāžas speciālists un meistars ar 20 gadu pieredzi Valdis Janauskis.

Septiņus gadus strādā bez remonta

Valdis Janauskis savā praksē ir saskāries ar gandrīz visu Latvijā piedāvāto ražotāju apkures katliem, un ir pārliecināts, ka starp kvalitatīvākajiem apkures katliem noteikti ir jāmin arī zīmola Kolton apkures katli, jo tie atbilst visām kvalitatīva un mūsdienīga zīmola prasībām.

Pirmos Kolton apkures katlus Latvijā Valdis Janauskis montēja apmēram pirms septiņiem gadiem, līdz šim tie darbojas perfekti, ļoti reti kādam ir nepieciešams remonts.


Cilvēkiem, kas šobrīd izvēlas apkures katlu, Valdis Janauskis iesaka savlaicīgi apsvērt, kādu kurināmo izmantosiet. Iespējams, būs iespēja kurināt tikai ar granulām, taču, ja mājā mēdz būt, piemēram, elektrības pārrāvumi, vajadzētu paredzēt iespēju izmantot alternatīvu kurināmo, piemēram, vajadzības gadījumā kurināt ar malku.


Cilvēki, kas vēlas nodrošināties neparedzētām situācijām, visbiežāk izvēlas kombinētu apkures katlu, jo tas garantē to, ka nepaliksiet bez apkures, vienmēr būs iespēja izmantot alternatīvu, piemēram, granulu vietā kurināt ar malku, briketēm vai oglēm.


Ražotāja Kolton klāstā ir dažādas kombinēto apkures katlu variācijas, piemēram, katls kurināšanai ar granulām un malku, granulām un oglēm, granulām un skaidu briketēm u.c. Kā arī apkures katli, kas paredzēti kurināšanai tikai ar granulām, oglēm, malku, šķeldu u.c.

Spiediet uz linka, lai apskatītu Kolton apkures katlu piedāvājumu. https://www.smartkatli.lv/katli


Apkures katli, kas iekarojuši Eiropu.

Kolton apkures katlu ražotājam ir ilgstoša pieredze, izstrādājot ekonomiskus, ilgmūžīgus un modernām tehnoloģijām aprīkotus apkures katlus. Ražotājs specializējas apkures katlu ražošanā no 1976. gada. Uzņēmums bāzējas Polijā. Sākotnēji tas apkures katlus ražoja Polijas un Slovākijas tirgum, taču nu jau vairākus gadus šī ražotāja izstrādājumi ir pieprasīti Vācijā un citās Eiropas valstīs. Lūk, kādas ir to priekšrocības!


Izturība un ilgmūžība

Izvēloties apkures katlu, pievērsiet uzmanību tā izturībai, jo tas lielā mērā noteiks iekārtas kalpošanas mūžu.


Ražotāja Kolton apkures katli ir izstrādāti, lai būtu īpaši izturīgi - pret karstumu, triecieniem, vibrācijām. Ar to arī izskaidrojams šo apkures katlu ilgais kalpošanas mūžs, tie strādā apmēram 15-20 gadu.


Apkures iekārtas izturība ir atkarīga no izmantotā materiāla un katla konstrukcijas. Kolton apkures katliem korpuss ir izstrādāts no 6 mm bieza Vācijā ražota metāla. Savukārt apkures katliem ar lielāku jaudu (no 75 līdz 650 kw) tiek izmantots 8 mm biezs metāls.

Korpuss tiek metināts ar lāzeru, kas nodrošina vēl papildus izturību.


Valdis Janauskis skaidro, ka sākotnēji Kolton ražotājs apkures katlus izstrādāja kurināšanai ar oglēm. Šāda veida katliem viens no svarīgākajiem nosacījumiem ir izturība, jo, kurinot ar oglēm, apkures katla korpuss tiek pakļauts ļoti augstai temperatūrai un temperatūras svārstībām.


Laika gaitā, modernizējot apkures katlus, ražotājs izstrādāja risinājumus, lai iekārtu varētu aprīkot ar papildus degli. Pašlaik šādu iespēju var izmantot ikviens Kolton apkures katla īpašnieks - ja Jūsu īpašumā ir Kolton ogļu apkures katls, Jūs to varat modernizēt – aprīkot ar papildus degli, bunkuru un kurināt, piemēram, ar granulām, malku, skaidu briketēm u.c.

Objektīvākais apliecinājums tam, ka apkures katls ir izturīgs, ir tam veiktie kvalitātes testi. Kolton apkures katliem ir veikti dažādi testi (līdz par desmit atmosfērām), kas pierāda, ka tie tik tiešām ir vieni izturīgākajiem un ilgmūžīgākajiem.


Ražotājs Kolton apkures katliem (korpusam) nodrošina piecu gadu garantiju – ar pilnu pārliecību, ka ekspluatācijas gaitā tas neizdegs, nedeformēsies. Savukārt automātikai tiek dota divu gadu garantija.


Kolton apkures katli ir sertificēti Eiropā, tiem ir Eiropas atbilstības sertifikāts.


Ekonomiska apkure

Saimniekam, bez šaubām, ir svarīgi, lai apkures iekārta būtu ekonomiska. Ražotāja Kolton apkures katliem ir pierādīts ļoti augsts lietderības koeficients – līdz 89-91%. (Tas ir objektīvs rādītājs, cik daudz siltuma tiek iegūts.)


Valdis Janauskis skaidro, ka tik augsts lietderības koeficients tiek sasniegts pateicoties gan speciāli izstrādātajai apkures katla konstrukcijai, gan izmantotajām modernajām tehnoloģijām un automātikai.


Ražotāja jaunākie modeļi ir piektās klases apkures katli ar īpaši augstu lietderību un zemu granulu patēriņu, piemēram, Eco Matix, Bio PellKompakt, Bio Pellmax, PellSmart, PellDuox, Duox 5, Eco Matix.


Premium klases automātika.

Mūsdienās cilvēkiem viena no galvenajām prasībām attiecībā uz apkures katlu – lai to ekspluatējot, pašam būtu pēc iespējas mazāk jādara. Valdis Janauskis iesaka izvēlēties apkures katlu ar mūsdienīgu automātiku, jo tas padarīs katla darbību ekonomiskāku un ievērojami atvieglos iekārtas ekspluatāciju, apkopi u.c.


Ražotāja Kolton apkures katliem ir premium klases automātika, proti, iekārta automātiskā režīmā nodrošina gandrīz visas funkcijas. Apkures katls pats ieslēdzas un izslēdzas, kā arī regulē savu darbību, lai nodrošinātu ekonomisku apkuri un lieki nepatērētu granulas. Apkures katlam pievienojot ūdens sagatavošanas ierīces, tiek nodrošināta grīdu apsilde. Apkures iekārtai var pievienot recirkulācijas sūkni, lai vienmērīgi nodrošinātu silto ūdeni visu ēkas stāvu apsildes iekārtās – radiatoros, dvieļu žāvētājos u.c. Apkures iekārtai ir pašattīrīšanās funkcija.


Priekšrocība ir tā, ka neparedzētā situācijā, piemēram, ja notiek elektrības pārtraukums, apkures katls automātiski restartēsies un nodrošinās apkures iekārtas darbību iepriekšējā režīmā.


Vienīgais, kas saimniekam pašam būs jādara - jāpapildina kurināmais un reizi divās nedēļās jāiztīra pelni no kurtuves. Iekārtas tīrīšanu turklāt veikt ir ļoti vienkārši - no apkures katla priekšpuses.


Protams, reizi gadā apkures iekārtai ir nepieciešama profesionāla apkope, to nodrošina sertificēts serviss.


Apkures katla montāžu un apkopi veiks profesionāļi.

Ļoti svarīgi, lai apkures katla uzstādīšanu veiktu profesionāļi, kas ir specializējušies konkrētā ražotāja apkures katlu montāžā. Tas ļaus izvairīties no situācijām, kad, neievērojot ražotāja uzstādīšanas norādījumus, apkures katls patērē vairāk granulu vai arī strādā ar zemāku lietderību nekā to ir paredzējis ražotājs.


Iegādājoties Kolton apkures katlu Latvijā, būtiska priekšrocība ir tā, ka iekārtu oficiālais dīleris uzņēmums Smart Katli nodrošina arī sertificētu servisuapkures katlu montāžu, garantijas un pēcgarantijas remontu, kā arī apkopes servisu, rezerves daļu piegādi u.c. Uzņēmuma speciālistiem ir liela pieredze darbā ar Kolton apkures katliem. Tādēļ saimnieks var būt pilnīgi drošs, ka apkures katla montāža, noregulēšana un citas nepieciešamās darbības tiks veiktas atbilstoši ražotāja norādēm.


Protams, saimnieks arī varēs rēķināties ar to, ka jebkurā laikā – brīvdienās, svētku dienās saņems profesionālu servisu, konsultācijas un remontu, ja tas būs nepieciešams.

Apkures katlu piegādes laiks ir aptuveni trīs nedēļas, lielas jaudas apkures katliem piegādes laiks ir aptuveni līdz diviem mēnešiem.


Uzņēmuma Smart Katli, kas ir oficiālais Kolton apkures katlu dīleris Latvijā, speciālisti labprāt atbildēs uz jebkuru Jūsu jautājumu par šo apkures katlu tehnisko specifikāciju, piegādi, remontu u.c. Aicinām Jūs zvanīt pa tālruni 29296989.

bottom of page